Kammermuusikute suvefestivali “Mõisamängud” raames esinevad Alatskivi lossis 4.07 kell 18 kavaga "Kammerkontsert" Tähe-Lee Liiv (klaver) ja keelpillikvartett koosseisus: Olga Voronova (viiul), Yana Mägila (viiul), Joosep Ahun (vioola), Levi-Danel Mägila (tšello).

 

Kontserdil kõlab Sibeliuse klaverimuusika ning Chopini Klaverikontsert nr 1 keelpillikvarteti saatel. Klaverikontsert nr 1 e-moll op. 11, on klaverikontsert, mille kirjutas Frédéric Chopin 1830. aastal, kui ta oli kahekümneaastane, nagu Tähe-Lee täna. Esmakordselt esitati seda sama aasta 12. oktoobril Poolas Varssavis Teatr Narodowy’s, kus helilooja oli solist, ühel tema "hüvastijätu” kontserdil enne Poolast lahkumist.

 

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.

 

Keelpillikvartetis astuvad üles silmapaistvad eesti muusikud – Tallinna Kammerorkestri koosseisu kuuluvad Olga Voronova (viiul), Yana Mägila (viiul) ja Joosep Ahun (vioola) ning ERSO-s töötav ja tšelloansamblist C-Jam tuntud Levi-Danel Mägila (tšello).

 

Pilet: 5 EUR

 

Rohkem infot:

https://www.facebook.com/share/5PQZM166ncX3bzXo/ 

http://kammermuusikud.ee/suvefestival-2024/Sellel aastal võtame riski ja viime oma suveetendused õue! Täpsemalt siis Sõiduhobuste talli sisehoovi.

“ÖÖ ÕIGUS” on Toomas Suumani kirjutatud näidendi “Viimase öö õigus” töötlus. Näidend pälvis 2013. aastal Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistluse peapreemia.

Näidendi tegevus leiab aset mõned aastad enne ja 10 aastat pärast Eesti esimese vabariigi väljakuulutamist. Sündmused hargnevad väljamõeldud Ojastu mõisas, kuhu saabub noor parun Heinrich von Linden, kes mõisa pärijana peab langetama raskeid otsuseid. Minevik, olevik, tulevik segunevad ja suured otsused nõuavad valikuid. Öö viib päevavalguse ja toob esile asju, mille olemasolust pole olnud aimugi.

“ÖÖ ÕIGUS” on lugu õigusest ja õiglusest, kodumaast ja kodumaatusest. Õigusest elada ja armastada, vabadusest olla ja jääda iseendaks.

“ÖÖ ÕIGUS” on lugu meestest ja meestele. Mehed teevad plaane, peavad sõdu, ajavad taga tõde, õigust ja vabadust. Ometi ei saa mehed naisteta. Naiste osaks jääb tihti öö, mil nad vargsi tulevad ja kindlalt oma õigust nõuavad - õigust olla õnnelik.

 

Idee autor: Toomas Suuman

Lavastaja ja töötluse autor: Eili Neuhaus

Kunstnik: Reili Evart

 

Lavastus valmib koostöös SA Alatskivi Lossiga.

Vabaõhuetendused toimuvad SA Alatskivi Lossi sõiduhobuste talli sisehoovis.

Etendus on kahes vaatuses 45 minutilise vaheajaga.

 

Etendused: 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ja 28 juuli

Etenduste algus: 19.00

 

PILETID MÜÜGIL PILETILEVI MÜÜGIPUNKTIDES ALATES aprillist 2024

Info: info@alatskiviloss.ee, +372 51 984 403


Lossi keraamikakojas saab alguse uus hooaeg! Alates 18. jaanuarist võtab Tanel kõiki soovijaid vastu. Oma osavõtust palume Tanelile teada anda!Kolmekäiguline õhtusöök šoti rahvusroogadega, keelekaste ja meelelahutus. Ikka Šoti kombel.
Iga Burnsi õhtusöök, mis üle kogu maailma aset leiab, on ainulaadne. Kuid põhikava on kõigil üks: nautida šoti armastatuima rahvalauliku Robert Burnsi loomingut, muusikat, head toitu ja joogipoolist. Burnsi õhtusöögil Alatskivi lossis 25. jaanuaril 2025 ootavad külalist kõned, toostid, luule, laulud ja keilitantsud. See on üks äraütlemata tore õhtu!
Õhtu sisaldab kolmekäigulist õhtusööki šoti rahvusroogadega, keelekastet ja
meelelahutust.

Õhtusöök on sobilik täisealistele.
Uksed avatud alates kella 18.00st, ametlik peo algus kell 19.00.
Rohkem infot info@alatskiviloss.ee