• Sõbrapäev Alatskivil


  21.01.2014

  Sõbrapäeval on võimalik lossi külastada 10.00-19.00 kahekesi ühe piletiga.

  Lisaks on Lossi restoranis sõbrapäeva puhul hinnad 20% soodsamad.

  Kell 19:00 RICHARD STRAUSS. MELODRAAMA “ENOCH ARDEN”
  Kontserdisari „Nõnda kõneles Zarathustra. Richard Strauss 150“

  Peep Lassmann (klaver), Heli Veskus (sopran), Raivo Trass (lugeja)

  Richard Strauss. Valik laule
  Richard Strauss. Melodraama “Enoch Arden”

  Richard Straussi “Enoch Ardeni” (1897) aluseks on Victoria-ajastu luuletaja Alfred Tennysoni poeem, mis räägib väidetavalt tõestisündinud juhtumist, šoti pereisast, kelle hingesuurus on kaalukausil, kui laevahukk jätab ta üksikule saarele, ning pärast pikki aastaid koju naastes selgub, et lähedastel on uus elu.

  Strauss kirjutas teose oma aja kuulsale näitlejale, lavastajale ja teatrijuhile Ernst von Possartile, tegelikult ka ta enda ülemusele Baieri kuninglikus ooperimajas. Helilooja saatis Possartit ringreisidel pianistina, mängiti menukalt ja täissaalidele.

  Mõnda aega on klassikalisi melodraamasid, kõnedialoogiga etendusi muusikalise saatega, peetud sekundaarseks kunstižanriks, aga see on muutumas. Nüüdiskultuurist tagasi vaadates on ilmne, et melodraama võtted – fragmentaarsus, montaaË› – on toitnud arenguid raadioteatri, filmi, isegi multimeedialavastusteni. “Enoch Ardenit” on taasavastanud väga silmapaistvad muusikud, näiteks Dietrich Fischer-Dieskau, samuti Glenn Gould. Praegu on suurt tähelepanu saanud nimeka filmi- ja teatrinäitleja Patrick Stewarti ning Emanuel Axi 2007. aasta plaat. Tennysoni poeemi alusel ongi sündinud õige mitu filmi, oluline kokkulangevus on näiteks filmil “Cast away” (2000) peaosas Tom Hanksiga.

  Pilet 5€

  Piletid müügil Piletilevis, Alatskivi lossi lahtiolekuaegadel lossis ja tund enne kontserdi algust kohapeal.

  Alatskivi lossist eelmüügist ostetud pilet kehtib kahele.

  Info ja broneerimine tel: 7 453 816 või admin@alatskiviloss.ee