DISC GOLF

Disc golf võib olla hobi, meeldiv ajaviide sõpradega, tervisesport või hoopiski tõsine tippsport.

Tegemist on mänguga, kus eesmärgiks on visata lendav taldrik võimalikult väheste visetega spetsiaalsesse korvi. Selline on kõige lihtsam seletus disc golfile, kuigi mängul on terve hulk täpsemaid reegleid. Disc golf mõeldi välja 70-ndatel Ameerikas. Peamine eestvedaja oli Ed Headrick (1924 – 2002). Mängul on paljuski sarnaseid elemente tavalise golfiga, kuid ei ole siiski üks ühele võrreldavad.

Kuna korvid on ilmastikukindlad, siis võib disc golfi mängida igal ajal - pori, vihm või lumi ei sega. Ning talvel on eriti mõnus hämarduvas õhtus nautida kerget füüsilist tegevust ja soojendada end sinna kõrvale sooja teega.

Mäng sobib nii lastele, noortele, täiskasvanutele kui eakatele. Enamasti mängitakse 2-5 liikmelistes gruppides.
Mängus kasutatakse kolme tüüpi kettaid – lühimaaketas (e. putter), keskmaaketas (e. midrange) ja kaugmaaketas (e. driverid).


Alatskivi lossiparki paigaldatakse mängimiseks üles viis korvi ning mängijatele tehakse enne mängu instruktaaž ja jagatakse välja mängukettad.

Disc golfi mängimiseks palun registreeri oma soov e-aadressil admin@alatskiviloss.ee või helista 5286598.


Disc golfi reeglid

Mängus kasutatakse kolme tüüpi kettaid – lühimaaketas (e. putter), keskmaaketas (e. midrange) ja kaugmaaketas (e. driverid).

 • Lühimaaketta e. putteriga sooritatakse tavaliselt viimane korvi vise. Putter on laia servaga ning haarduvamast materjalist (et paremini kettidesse pidama jääda) kui teised kettad. Putter on kõige täpsema ja kontrollitavama lennuga ketas, aga selle viske pikkus jääb alla keskmaa- ja kaugmaaketastele.
 • Keskmaakettaga sooritatakse kontrollitud lähenemised korvile. Ketta serv on veidi laiem, kui kaugmaaketastel. Keskmaa kettaga saab teha suhteliselt täpseid ja pikki viskeid.
 • Kaugmaakettad e. driverid on kõige pikema lennuga. Need kettad tunneb ära teravast ketta servast. Driveriga sooritatakse kõige pikemad visked korvi suunas, kuid viske täpsus ei pruugi alati olla nii hea kui keskmaaga visates.
   

Mängu põhireeglid:

 • Iga mängija vastutab ise oma viske ohutuse eest!
 • Vise ei tohi tabada teisi inimesi, loomi ja linde!
 • Disc golfi mängitakse spetsiaalsete disc golfi ketaste ja korvidega. Igal mängijal on oma kettad (st. teiste mängijate kettaid ei kasutata ja kettaid mängu ajal omavahel ei vahetata).
 • Mängu eesmärk on võimalikult väheste visetega visata ketas tii-alalt disc golfi korvi.
 • Peamine reegel on, et ketas tuleb visata käega abivahendeid kasutamata. Visketehnikaid on erinevaid ja sõltuvad mängijate leidlikkusest ning kogemustest.
 • Avavise sooritatakse raja alguse tii-alalt. Avaviske sooritamisel peab mängijal olema vähemalt üks puutekontakt tii-alaga.
 • Ketta maandusmiskoha märkimiseks jääb kas visatud ketas või spetsiaalne marker, mis asetatakse maandunud ketta korvipoolsesse serva. Järgmine vise sooritatakse märgitud punktist. 
 • Peale avavisete sooritamist viskab järgmisena mängija, kelle ketas on korvist kõige kaugemal.
 • Mängijal on keelatud rajal olevate takistuste (nt puud, põõsad) murdmine ja lõhkumine või viske hetkel teise käega eemal hoidmine.
 • Rada on läbitud, kui kõik mängijad on oma ketta disc golfi korvi visanud või kui ketas jääb korvi kettidesse pidama. Korvi ülemise osa peale maandunud ketas ei ole korvis.
 • Iga mängija loeb oma visked ise kokku ja tulemus märgitakse skoorkaardile vastava raja juurde.

Võitja on mängija, kes läbib raja väikseima visete arvuga!